Kampanie google ads – czy to dobry moment na ich uruchomienie

Zastanawiasz się czy w tym trudnym czasie jest sens inwestować w reklamę. Jeśli ma to być reklama internetowa to tak. Zauważ jak wiele firm zdecydowało się na przeniesienie swojego biznesu do sieci. Przynajmniej tam gdzie było to możliwe. W momencie gdy straciliśmy możliwość robienia zakupów drogą tradycyjną, wielu klientów zaczęło szukać alternatywy w sieci. Te firmy, które prowadziły sprzedaż online lub zdecydowały się na jej uruchomienie pod wpływem nowej sytuacji – są na dobrej drodze do tego by wyjść z kryzysu obronną ręką.

To, ze ty jesteś w sieci jeszcze nie znaczy, ze klienci do ciebie trafią. Musisz powiedzieć im, ze ta jesteś, a jeśli już o tym wiedzą musisz przekonać ich, ze to właśnie u ciebie powinni kupować. Jak to zrobić/ musisz być ze swoim komunikatem dokładnie tam gdzie są twoi klienci – czyli…w wyszukiwarce.

Pomyśl sam – gdy czegoś szukasz wpisujesz odpowiednie hasło do google i czekasz, a potem przeglądasz witryny sklepów oferujących interesujący cię towar i wybierasz najlepszą, albo najtańszą ofertę. Nie trafiłbyś na stronę sklepu, gdyby nie reklamował się w wyszukiwarce. Ta reklama to google ads. Kampanie linków sponsorowanych to obecnie jedno z najskuteczniejszych, a przy tym jedno z tańszych narzędzi reklamowych w sieci.

Kampanie google ads pozwalają na wyświetlanie reklam w wyszukiwarce google – po wpisaniu określonych haseł, a także w sieci stron partnerskich. Jeśli prowadzisz sklep internetowy możesz zaprezentować swoje produkty dzięki reklamie graficznej. Jeśli masz atrakcyjne ceny, możesz wykorzystać je do odciągnięcia klientów od droższej konkurencji.

Jeśli zastanawiasz się czy teraz jest właściwy moment na uruchomienie kampanii google ads to odpowiedź brzmi tak. Dlatego, ze właśnie teraz sprzedaż internetowa ma się naprawdę świetnie i nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek miało się w tym temacie zmienić. Wykorzystaj sytuację, ze część twojej konkurencji nie ma w ogóle teraz w sieci, a część uznała, ze nie jest to dobry moment na wydawanie kasy na reklamę. Im mniejszą masz konkurencję – tym lepiej. Tym tańsze kampanie google ads.